středa 7. dubna 2021

Žiju zdravě ... a hlavně ŽIJU

Hezké ráno,
jsem tu opravdu po moc dlouhé době,téměř 4 měsících.
Hodně , tedy pro mě hodně se toho u mě odehrálo.V prosinci jsem měla obrovské dýchací potíže až mě to dohnalo k lékaři,samozřejmě bylo podezření na covid,které se ale nepotvrdilo,tak jsem byla poslána sanitou do Motola.
Po všech vyšetřeních mi řekli,že je to těžká bronchitida,měla jsem již antibiotika tak dobrat a měl by se stav zlepšit.
Stav se nelepšil,celková únava,nízké neustálé horečky,tak další antibiotika...
Byla jsem už hodně unavená,nic mě nebavilo,ale věřila jsem že to bude lepší.
Pak jsem se dostala na kontrolu do nemocnice Na Homolce k panu dr.Lukášovi 
na ORL.Ten mi zjistil,že mi štítná žláza narostla do obrovského objemu,že mám utlačené v krku vlastně všechno a na dýchání mám jen 6 mm škvírku.
Řekl mi,že mě to velice ohrožuje na životě a že musím co nejdříve podstoupit operaci celkové odstranění štítné žlázy.Po ct vyšetření se zjistilo,že mi žláza prorostla až k prvni hrudní kosti blízko srdce,že mám v krku cysty a tak dále.
Od té doby čekání na operace se mnou nic nebylo,naplánována kvůli posunům byla až na 10.března.
Nakonec tedy proběhla o týden později a to úplnou náhodou,protože termín operace mi nikdo dlouho nepotvrzoval,volala jsem již 14 dnů před operací do nemocnice kvůli termínu zda platí a nikdo mi neuměl odpovědět,zárověň mi však nikdo nedal vědět .že by se operace posunula.Jednu sobotu týden před operací jsem se dovolala na lůžkové oddělení,tam mi paní doktorka řekla,že z jejich oddělení je covidové,že lůžka pro pacienty mají pouze 4 a že udělat operaci bude problém,že se teprve dělají říjnové operace a kdyby to s jistotou byla rakovina,že mě vezmou...
vypadlo ze mě naštěstí,že mám ale oběhaná všechna předoperační vyšetření a tak proběhla operace 17 března,přesně v den mých narozenin.
Vyoperovali mi téměř půl kila !!!,bolest to byla opravdu velká,nebudu lhát,že jsem nebyla úplně vyřízená a že jsem vlastně větší bolest nezažila.
Vzhledem k rozsáhlosti operace mi museli udělat i větší jizvu,která je ale na krku dole a hojí se mi ted dobře a já už pomalinku na operaci zapomínám.
Nález dopadl dobře,já se už nemusím bát toho nejhoršího a začínám se vracet zpátky do života.
Proč to ale všechno píšu...Tyhle moje zdravotní problémy mě dovedly k tomu,že chci začít jinak.Že chci pro sebe vařit zdravě,mít pohyb,že to chci změnit.
Nikdy jsem nebyla člověk,co by se nějak přejídal a přesto jsem nejedla správně ,pravidelně a moje váha se po porodech a lety vyšplhala do závratných výšin hodně přes sto kilo.Samozřejmě jsem se za sebe styděla,nedělala jsem pro to ale nic,kromě hloupých diet,stravování low carb v minulém roce mi přinesl sice výsledek dost shozených kil,ale výkvy v jídelníčku mi kila i s kily navíc přinesla zpět.Takže začarovaný kruh...Začala jsem s příchodem nového roku 2021
s pomocí mé dcery,která má blog teprve krátce a jsem za to ráda,třeba si tam každý to svoje najde a je to moje Kamča.
Poradila mi kalorické tabulky,pro mě neskutečně dobrá věc,poradila mi se stravou,pitím,recepty do začátku.Začínala jsem v lednu takto


Ano,já se svými 169 kg.Je to tak , je strašné si to číslo přečíst,
kam jsem to nechala zajít.
Takže změna jídelníčku,pravidelné stravování i pití,vážení jídla.
Čtení si složení výrobků potravin,to je ted moje každodenní věc a já jsem za to dceři i partnerovi který do toho šel se mnou,jsem moc vděčná.


Potraviny jako quinoa,spoustu zeleniny,převážně kuřecí,jídlo dělané na grilu nebo vařené...objevuji plno nových a chutných receptů,plno dobrot a víte co? Cítím se čím dál lépe.
Po měsíci...


po dalším....

další....
no a ke konci března je to shozených 25 kg díky změně jídelníčku,pevnému režimu a já mám neskutečnou radost a chut do života.Stalo se to najednou moji součástí,součástí každého dne,beru to jako radost a vášeň z vaření.


Vím,že je přede mnou ještě dlouhá cesta...
Taky se těším až nastoupím nyní zpět do práce a budu zase chodit ven a do přírody,že začnu s častým pohybem a bude se mi dařit ještě lépe.
Každému kdo se snaží získat si pro sebe lepší život bych ten pocit štěstí přála a je pravda jak se říká,že to je v hlavě a že nikdy nepomůže žádná dieta ani hladovění nebo prášky.Jím zdravě,nehladovím,přesto mám jídelníček plný chutných potravin a těší mě to.
To bude dnes vše co jsem asi chtěla napsat a tak nějak se svěřit,vypsat se z toho všeho za tu dlouhou dobu.
Přeji Vám krásné slunečné jarní dny a do nich jen to nejlepší a zase doufám brzy !
Renata

12 komentářů:

 1. Napsala jsi to moc krásně a mám velkou radost, že jsi na tu operaci šla, že jsi byla statečná, že už ji máš za sebou a že jses rozhodla pro zdravější život a budeš tu s námi dlouho ❤️
  Mám radost z toho, jak moc ti to jde a ta změna je neuvěřitelná, za tak krátkou dobu...
  Moc ti fandím a zároveň ti moc děkuji za vše ❤️ Jsi moje ✨✨✨

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Ti z celýho srdce za podporu a ještě mockrát se na Tebe určitě obrátím o radu.Blog se Ti povedl a přeju Ti na něm hodně čtenářů kteří si tam najdou to svoje a budou za něj rádi tak,jako já.Děkuju moc.

   Vymazat
 2. Renatko, moc a moc gratuluji! Náznaky byly už na IG, ale když to tady čtu všechno shrnuté... A vidím tu obrovskou jizvu. Jsi statečná, moc ti držím palce, jen tak dál!
  Přeji hezké dny a hlavně zdraví, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko,moc děkuju za milý komentář.Jsem ráda,že je to za mnou a děkuju moc za pochvalu.I já Ti přeji jen ty nejhezčí dny.

   Vymazat
 3. Renatko, moc ti gratuluju, to je neskutečný krok. Co krok, přímo skok! Držím palce, ať to tak krásně jde i dál a ať tě hlavně zdraví už netrápí!
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Peťo,
   děkuju Ti za komentář,potěšil mě.Budu se už jen snažit tak doufám,že to bude dobré.
   Krásné jarní dny i Tobě.

   Vymazat
 4. Renčo; jsem ráda; že jsi opět zpátky v tom našem blogovém světě a hlavně že se ti vrací zdraví. Jsi nová kočka; vypadáš skvěle. Jak si to člověk vyřeší v hlavě; pak to jde samo))))Držím palce !!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evičko,
   moc děkuju,ani nevíš jak mě to potěšilo.Jsem ráda,že jsem začala,že ještě nebylo pozdě,ani nevíš jak...Měj krásný víkend !

   Vymazat
 5. Reny, nemůžu se na tebe vynadívat. Úžasná proměna, moc ti to sluší, krásná holka. A držím palce nejen k té proměně, ale ať se cítíš co nejlépe. Měj pěkný víkend.

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem ráda, že jsi zase tady, ale hlavně, že se cítíš dobře. Tvoje rozhodnutí ohledně životosprávy nese plody, moc Ti to sluší. Moc Ti přeji, aby ses stále cítila dobře.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 7. Tak mě jste vyrazila dech,vy jste omládla o třicet let,smekám.Krásné dny ve zdraví a v pohodě Alena z Jablonce

  OdpovědětVymazat
 8. Reni,celý příspěvek jsem si se zájmem přečetla a smekám!
  Vůbec nezávidím,co Tě potkalo,mám taky několik operací za sebou..
  Tak držím pěsti,ať už je jenom líp!!Zdena

  OdpovědětVymazat